Czym charakteryzują się nowoczesne windy?

Nowoczesne windy są coraz bardziej przyjazne użytkownikom. Coraz większa ilość elektroniki oraz bardziej zaawansowane rozwiązania pozwalają na lepsze dostosowanie dźwigów osobowych i towarowych do potrzeb klienta. Jednak najważniejsza część tego urządzenia nadal działa w ten sam sposób i dalej wymaga konserwacji. Dlatego warto wyposażyć się w części Kone, aby w razie potrzeby błyskawicznie przywrócić urządzenie do pełnej sprawności.

Oświetlenie czy elektryczne sterowanie wymaga natomiast przybycia odpowiedniego specjalisty. Duża ilość zabezpieczeń oraz optymalizacja działania wind spowodowała pewne skomplikowanie układów elektronicznych. Coraz częściej w użyciu znajdują się procesory i zaawansowane sterowanie.

Jednak awaria elektroniki nie powinna spowodować żadnego zagrożenia, a jedynie unieruchomienie windy na pewien czas. Bardziej groźne są uszkodzenia mechanizmu poruszania się windy. Z tego powodu warto posiadać w zapasie części Kone i wymieniać elementy, które wyglądają na uszkodzone.