Na czym polega utrzymanie ruchu

Utrzymanie ruchu w nowoczesnych zakładach pracy oraz magazynach jest niezwykle ważnym pojęciem. Chodzi o to, by urządzenia pracowały przez jak największy czas w każdym tygodniu. Idealnie byłoby, gdyby maszyna była w użyciu codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jednak w praktyce jest to niemożliwe do uzyskania.

W przypadku suwnic i dźwigów bardzo ważne są względy bezpieczeństwa. Podnoszenie bardzo ciężkich towarów stanowi duże zagrożenie dla pracowników. Dlatego też należy stale przeprowadzać prace konserwatorskie. Uszkodzone elementy wymieniać na  nowe części SWF, uzupełniać smary oraz przeglądać stan techniczny urządzenia.

Aby prace takie mogły być wykonywane szybko i nie wpływać w znaczący sposób na utrzymanie ruchu w magazynie, warto wypracować odpowiednie procedury. Dzięki temu pracownik szybciej wykona wszystkie swoje zadania, a lista nie pozwoli na pominięcie żadnej czynności. Równie ważne jest posiadanie zapasowych części SWF, aby natychmiast wymieniać zużyte lub uszkodzone elementy.